Bezpieczna pompa głębinowa

Mam zamiar kupić pompę głębinową, która zainstalowana w studni przydomowej będzie zasilała w wodę domową instalację. Słyszałem, że taka pompa to dość delikatne urządzenie (a przy tym wcale nie tanie) i powinna być odpowiednio zabezpieczona, aby szybko się nie uszkodziła. Jakie zabezpieczenia musi mieć pompa głębinowa?

Każda pompa głębinowa ma wiele elementów, które zabezpieczają ją przed ewentualnym uszkodzeniem. Część z nich stanowi integralną część pompy. Są to:
- elementy do smarowania łożysk wodą,
- pierścienie oporowe zabezpieczające przed wypływaniem wirnika,
- uszczelnienia wału zmniejszające mieszanie tłoczonej wody z cieczą wypełniającą silnik,
- zabezpieczenia przed zwarciem,
- wskaźnik temperatury silnika.
Niezbędnym wyposażeniem każdej pompy głębinowej jest ponadto zawór zwrotny z koszem ssącym. Zamontowanie takiego zaworu zmniejsza wpływ uderzenia hydraulicznego (czyli nagłego wzrostu ciśnienia w instalacji) na pompę i przedłuża jej trwałość.
Dodatkowo dla ochrony pompy przed suchobiegiem powinno się w studni zamontować czujnik poziomu wody.
Bardzo niekorzystny wpływ na pompę mają przepięcia lub spadki napięcia, występujące często w sieci energetycznej. Miarą jakości wykonania pompy jest jej odporność na te zjawiska, którą gwarantują zamontowane wyłączniki.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty