Biały nalot na liściach

Mam żywopłot z klonu polnego. Latem na liściach pojawił się biały, gruby nalot (zwłaszcza na młodych liściach, na wierzchołkach pędów), po czym część liści uschła. Co jest przyczyną i co zrobić, by to zjawisko się nie powtórzyło?

Biały mączysty nalot na górnej stronie liści oznacza, że roślina porażona została przez mączniaka prawdziwego. Jest to choroba grzybowa. Silnie porażone liście z czasem usychają, dlatego od razu po zauważeniu pierwszych objawów trzeba opryskać rośliny, stosując jeden z preparatów: Bayleton 5 WP (w stężeniu 0,2%), Baycor 300 EC (w stężeniu 0,2%), Nimrod 25 EC (w stężeniu 0,1%), Saprol (w stężeniu 0,15%). Można też zastosować biopreparaty, na przykład: Antifung 20 SL, Bioczos BR, Biosept 33 SL, Pokon Midlew Spray 01 AE (w stężeniach podanych na opakowaniu). Opryski należy powtórzyć kilkakrotnie co kilkanaście dni. Jesienią należy wygrabić i spalić opadłe z porażonych chorobą roślin liście, zimują na nich grzyby.


Liście klonu polnego porażone przez mączniaka prawdziwego.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty