Bruzdy w Porothermie

Czy w ścianach z pustaków Porotherm można wykonać bruzdy instalacyjne, tak jak w ścianach z betonu komórkowego? A może będę musiał układać instalację na ścianie i maskować ją płytami gipsowo-kartonowymi?

W pustakach Porotherm – tak jak w tradycyjnych pustakach ceramicznych: Max czy U 220 – wykonuje się bruzdy instalacyjne. Nie jest to jednak tak łatwe jak w betonie komórkowym. Ceramika jest od niego twardsza, więc ze względów praktycznych trzeba posługiwać się bruzdownicą i piłą tarczową. Wycinając w zewnętrznej ścianie jednowarstwowej większe kanały na przewody instalacyjne (na przykład kanalizacyjne), trzeba pamiętać o tym, że obniża to jej izolacyjność cieplną. Bez obaw natomiast można wycinać bruzdy instalacyjne na przewody grzewcze lub wodne.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty