Co na starą farbę emulsyjną?

Mój dom w latach osiemdziesiątych był otynkowany i pomalowany białą farbą emulsyjną wymieszaną z wapnem. Obecnie chciałabym pomalować budynek ma inny kolor. Jaką farbę zastosować i jak mam to zrobić?

Niektórzy producenci farb dopuszczają wzmocnienie istniejącej powłoki farbą renowacyjną. Udzielają jednak gwarancji tylko wówczas, gdy na farbę renowacyjną będzie naniesiona zalecana przez nich farba elewacyjna.
Starą farbę warto jednak usunąć, szczególnie jeśli się łuszczy. Jeśli się tego nie zrobi, nowa farba także może odpadać. Oczyszczony tynk można pomalować każdym rodzajem farby elewacyjnej. Zawsze jednak lepiej go przedtem zagruntować. Środek gruntujący najlepiej kupić razem z wybraną farbą.


Łuszczącą się farbę najwygodniej będzie zmyć wodą pod ciśnieniem albo usunąć papierem ściernym lub twardą szczotką.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty