Co posadzić w wilgotnym miejscu?

Mam niewielki trawnik, który znajduje się w bardzo wilgotnym miejscu. Po obfitych opadach kosiarka grzęźnie w nim. Jaką roślinnością można zastąpić trawę, aby ta część ogrodu nie wymagała dużo pracy?

Zamiast trawnika  w wilgotnych miejscach w ogrodzie można założyć rabaty bylinowe. W wilgotnej glebie dobrze będą rosły: bodziszki leśne i łąkowe, języczki pomarańczowe i Przewalskiego, kosaćce (irysy) syberyjskie, krwawnice pospolite, odętki wirginijskie, parzydła leśne,  pełniki europejskie, pierwiosnki, rutewki orlikolistne, tawułki, wiązówki błotne. Między nimi można posadzić niskie byliny zadarniające, które rozrastając się, tworzą kobierce, na przykład: brunerę wielkolistną, tojeść rozesłaną, ułudkę wiosenną. Warto też posadzić niezapominajki, które są co prawda roślinami jednorocznymi, ale łatwo się same rozsiewają i tworzą łan.
Rośliny te są łatwe w uprawie, nie wymagają specjalnej pielęgnacji
Ułudki wiosenne w wilgotnym miejscu szybko się rozrastają i tworzą kobierzec.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty