Co zrobić z irgą zarastającą ścieżkę

Kilka lat temu posadziłam igrę poziomą przy ścieżce. Sądziłam, że nie będzie silnie się rozrastać, bo tak zapewniano mnie w sklepie ogrodniczym. Jednak krzew coraz bardziej zarasta ścieżkę. Co robić?

Są trzy sposoby rozwiązania tego problemu. Można:
- przycinać pędy zarastające ścieżkę – ale trzeba mieć świadomość, że roślina będzie tworzyć nowe, silne pędy w miejscu usuniętych;
- podeprzeć pędy delikatną, ale silną pionową konstrukcją, tak aby wzdłuż ścieżki powstał rodzaj żywopłotu;
- przesadzić krzew (z bryłą ziemi wiosną lub jesienią) w miejsce, gdzie będzie mógł swobodnie rosnąć, nie kolidując z innymi elementami ogrodu.
Wybierając miejsce dla irgi płożącej, trzeba pamiętać, że nie jest ona rośliną karłową. W dobrych warunkach już w ciągu kilku lat osiągnie średnicę około 1,5 m.Irga pozioma posadzona zbyt blisko chodnika zarasta go, utrudniając przejście.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty