Czy budować w jeden sezon?

Chciałbym zbudować dom jednorodzinny z keramzytobetonu w przeciągu jednego sezonu budowlanego. Słyszałem, że budowę lepiej rozłożyć na dwa sezony. Dlaczego? Czy szybkie budowanie jest "niezdrowe" dla domu?

Jeśli można, lepiej rozłożyć budowę na dwa sezony. W pierwszym roku - wybudować stan surowy, a w drugim - wykonać wszystkie prace wykończeniowe. Szczególnie jest to polecane, gdy dom jest murowany, jego konstrukcja ma bowiem dużo wilgoci technologicznej; woda jest w zaprawie murarskiej, betonie układanym w stropie i w podkładach posadzkowych. Przerwanie budowy po stanie surowym umożliwi odeschnięcie konstrukcji. Oczywiście do prac wykończeniowych można przystąpić od razu, ale trzeba się liczyć z tym, że tynki i podkłady pod posadzki to dodatkowa wilgoć wprowadzana do wnętrza. Dom można ogrzewać, ale na tym etapie zazwyczaj nie ma jeszcze instalacji grzewczej.
Jeśli chce się wybudować i wykończyć dom w jednym sezonie, to rozpoczęcie prac trzeba zaplanować na marzec. Tak żeby prace wykończeniowe prowadzić latem, wtedy bowiem dom zdąży odeschnąć z wilgoci technologicznej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty