Czy grzejnik może być niżej niż kocioł?

Planuję remont domu. Zamierzam również zmodernizować instalację centralnego ogrzewania i kupić nowy kocioł. Chciałbym, aby niektóre pomieszczenia zmieniły swoją funkcję. Z tym wiąże się pomysł zainstalowania kotła na piętrze. Czy mogę umieścić grzejniki poniżej kotła?

Obecnie nie wykonuje się już grawitacyjnych układów centralnego ogrzewania. W takich układach średnice przewodów muszą być co najmniej 2 dymensje (rozmiary) większe, a więc znacznie droższe. Taniej jest wyposażyć instalację w pompę , której koszt wynosi około 300 zł. Sprawność układów pompowych jest większa, a położenie grzejników względem kotła przestaje mieć znaczenie, przeciwnie niż w układach grawitacyjnych. W układzie pompowym kocioł może być na przykład na poddaszu, a cała instalacja na parterze. Ponieważ to pompa wymusza krążenie wody, nie ma znaczenia, czy woda płynie do góry, czy na dół. W nowych kotłach pompy obiegowe są już montowane fabrycznie.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty