Czy można ogrodzić działkę nad jeziorem?

Mam działkę nad jeziorem. Chciałbym ją ogrodzić, ale podobno ogrodzenie nie może dochodzić do brzegu jeziora. Czy regulują to przepisy?

Prawo wodne gwarantuje wszystkim swobodny dostęp i korzystanie z wód stanowiących własność skarbu państwa. Są to wszystkie wody płynące (rzeki, strumienie itp.) oraz zbiorniki wodne, do których takie wody wpływają (na przykład jeziora). Właściciel gruntu przylegającego do takiego zbiornika obowiązany jest umożliwić dostęp do wody, pozostawić przejście lub przejazd dla swobodnego ruchu wzdłuż wód, pozwolić na wykonywanie rybactwa i wędkarstwa, przybijanie i przymocowywanie do brzegów statków i tratew, ustawianie znaków żeglugowych oraz wykonywanie robót konserwacyjnych. Właściciel gruntu nie może więc zagrodzić dostępu do jeziora. Ogrodzenie brzegów zbiornika lub wykonywanie stałych kąpielisk, przystani, pomostów i innych podobnych urządzeń na brzegach wymaga pozwolenia wodno-prawnego. Najczęściej pozwolenia takie są wydawane właścicielom ośrodków rekreacyjnych położonych nad brzegami zbiorników wodnych.

Podstawa prawna: ustawa z 24 października 1974 r. – Prawo wodne (Dz. U. nr 38 poz. 230 z późn. zm.)

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty