Czy można schować rurę gazową?

Remontuję dom i przy tej okazji chciałbym ukryć w ścianie rury gazowe, które biegną po wierzchu. Żona bardzo mnie do tego namawia, bo denerwuje ją taka wątpliwa ozdoba w przedpokoju i kuchni. Mógłbym z powodzeniem zrobić to sam, wykuwając bruzdę w ścianach (są zbudowane z cegieł), ale nie mam pewności, czy chowanie rur gazowych jest dozwolone.

Niestety Pana objawy są uzasadnione. Rury gazowe, ze względu na bezpieczeństwo, wszędzie tam, gdzie to możliwe, muszą być prowadzone po wierzchu. Prowadzenie przewodów w bruzdach, choć dopuszczone przez przepisy, traktowane jest jako rozwiązanie szczególne, a bruzdy muszą spełniać określone warunki. Ponadto ukrycie istniejącego przewodu gazowego w bruździe wymaga przeróbki samej instalacji, a tego nie wolno robić samodzielnie.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty