Czy można zatwierdzić projekt budowlany?


Chciałbym przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę domu uzyskać zatwierdzenie projektu budowlanego. Czy to możliwe?

Co do zasady projekt budowlany podlega zatwierdzeniu w decyzji o pozwoleniu na budowę.
Jednak w myśl przepisów art. 34 ust. 5 Prawa budowlanego inwestor spełniający warunki niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę może żądać wydania odrębnej decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego, poprzedzającej wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę.
Decyzja jest ważna przez czas w niej oznaczony, jednak nie dłużej niż rok. Jej wydanie umożliwi inwestorowi podjęcie starań o zapewnienie finansowania inwestycji, na przykład składanie wniosków o udzielenie kredytu przed otrzymaniem pozwolenia na budowę.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty