Czy na kredyt z kasy jest ulga?


Mam kredyt z kasy mieszkaniowej na nabycie nowego lokalu mieszkalnego od dewelopera. Nie korzystałam dotychczas z żadnych ulg mieszkaniowych. Czy od dochodu mogę odliczać odsetki?

Nie. Przepis zawarty w art. 26b ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wyklucza możliwość odliczania spłacanych odsetek od kredytu udzielonego przez kasę mieszkaniową na zasadach określonych w przepisach o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Nie ma tu znaczenia, czy podatnik korzystał z ulgi na oszczędzanie w kasie, czy nie.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty