Czy rury c.o. mogą zarosnąć kamieniem?

Zajrzałam ostatnio do wnętrza czajnika elektrycznego i przeraziłam się wyglądem grzałki, a konkretnie ilością osadzonego na niej kamienia. Niedługo będzie wymieniana instalacja centralnego ogrzewania w moim domu. Zastanawiam się, czy zastosowanie rur o znacznie mniejszych średnicach niż w starej instalacji nie grozi z czasem ich zarośnięciem, właśnie z powodu osadzającego się wewnątrz kamienia. Przecież tam też płynie gorąca woda.

W domach jednorodzinnych nie należy obawiać się zarastania instalacji centralnego ogrzewania, nawet gdy jest otwarta (połączona z otwartym naczyniem wzbiorczym). Krąży w niej bowiem stale ta sama woda. Kamień odkłada się jedynie na początku, bezpośrednio po uruchomieniu. Potem woda samoczynnie się uzdatnia.
Inaczej jest w instalacjach wodnych (wody zimnej, a zwłaszcza ciepłej), przez które ciągle przepływa świeża woda i ciągle może odkładać się świeży kamień. Żywotność instalacji grzewczych jest więc dłuższa niż wodnych, nawet jeśli są wykonane z takiego samego materiału.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty