Czy są jakieś rośliny, które mogłyby rosnąć razem z funkiami?


Posadziłam w ogrodzie dużo funkii. Latem wyglądają świetnie, ale niestety wiosną późno puszczają liście i w ogrodzie długo pozostaje placek gołej ziemi. Nie chcę sadzić roślin cebulowych, bo nie zdały egzaminu – posadziłam zawilce i narcyzy, ale nie miałam czasu ich wykopywać i po trzech latach prawie przestały kwitnąć. Czy są jakieś inne rośliny, które mogłyby rosnąć razem z funkiami?

 Dobrym towarzystwem dla funkii mogą być zawilce gajowe i ziarnopłony wiosenne.
Rośliny te często występują w lasach liściastych, zaroślach i starych parkach. Łatwo się rozrastają, tworząc niskie kobierce. Są dekoracyjne wiosną. Po przekwitnięciu ich części nadziemne zamierają i rośliny znikają z powierzchni ziemi. Zawilce i ziarnopłony lubią wilgotną glebę i nie szkodzi im podlewanie w lecie, dlatego dobrze rosną obok funkii. Natomiast większość roślin cebulowych nie lubi latem nadmiaru wody w glebie i w takich warunkach źle rośnie. Dlatego powinny być one po zaschnięciu liści wykopywane i sadzone dopiero późnym latem lub jesienią.
Ziarnopłon wiosenny.
Autor: Piotr Gorączko
Zawilec gajowy.
Autor: Piotr Gorączko

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty