Czy styropian może być izolacją akustyczną?

W moim domu trwają prace wykończeniowe. Niedawno rozpoczęto układanie warstw podłogowych na stropach. Wiem, że na izolację akustyczną stosowany będzie styropian. Czy ten materiał jest odpowiedni? Jak powinien być ułożony, żeby spełniał swoje zadanie?
Jeśli decydujemy się na wykonanie izolacji akustycznej ze styropianu, musi to być styropian elastyczny odmiany minimum FS 15. Tylko takie płyty są wystarczająco odporne na obciążenia mechaniczne, a jednocześnie dobrze tłumią dźwięki.
Na termoizolacji układa się izolację przeciwwilgociową z folii lub papy, a na niej warstwę jastrychu oddzielonego od ścian paskami styropianu lub taśmą dylatacyjną. Minimalna grubość warstwy jastrychu wynosi 3,5-4 cm.


Warstwy podłogi.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty