Czy trzeba robić wstępne krycie z desek i papy?

Mam już gotową więźbę i niedługo będę układał pokrycie dachu. Czy muszę robić sztywne poszycie z desek i papy, jeśli na dachu będę układał dachówki ceramiczne?

Prawie żadne pokrycie dachowe nie jest idealnie szczelne. Dlatego aby woda, która zawsze może przedostać się pod pokrycie, nie zawilgociła konstrukcji dachu, trzeba jeszcze wykonać dodatkowe wstępne krycie. Można je zrobić w sposób tradycyjny, układając papę na sztywnym poszyciu z desek lub płyt drewnopochodnych, albo zastosować specjalną folię dachową. Rodzaj zastosowanej folii zależy od tego, czy dach będzie ocieplony czy nie, oraz od sposobu jego ocieplania. Większość materiałów, w tym również dachówki ceramiczne, układa się na ruszcie z łat i kontrłat, dlatego można pod nie stosować zarówno sztywne poszycie, jak i folię. Tylko pokrycia miękkie, czyli papa i dachówki bitumiczne, muszą być zawsze układane na sztywnym poszyciu.Dach ze wstępnym kryciem z desek i papy.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki


Dach ze wstępnym kryciem z folii dachowej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty