Czy w Polsce urosną kasztany jadalne?

W jednej ze szkółek widziałam sadzonki kasztanów jadalnych. Chciałabym je posadzić u siebie w ogrodzie, ale mam wątpliwości, czy w naszym klimacie będą rosły?

Kasztany jadalne Castanea sativa można uprawiać w Polsce, ale w cieplejszych rejonach kraju. Drzewa te wytrzymują temperaturę do –30°C, jeśli temperatura spada poniżej lub mróz trwa długo – rośliny mogą przemarzać. Po przemarznięciu zwykle odrastają nowe pędy, ale przez kilka następnych lat drzewa słabo rosną i chorują. Szczególnie narażone na uszkodzenia przez mróz są młode rośliny. Dlatego należy je przed nadejściem zimy osłaniać słomianymi chochołami.
Kasztany jadalne najlepiej sadzić w miejscach zacisznych i osłoniętych od mroźnych wiatrów. Drzewa te nadają się jedynie do dużych ogrodów, gdyż dorastają do 20-30 m wysokości i tworzą rozłożyste korony.


Owocujący w Polsce kasztan jadalny.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty