Czy wiesz, że... Wygodne schody


Schody to jeden z najtrudniejszych elementów architektonicznych domu. Źle zaprojektowane i wykonane staną się utrapieniem mieszkańców. Jeśli poszczególne ich części będą miały właściwe wymiary, schody będą wygodne i bezpieczne.


Minimalna szerokość biegu schodów w domu jednorodzinnym wynosi 80 cm. Szerokość tę mierzymy w świetle biegu, to znaczy między balustradami i ścianami klatki schodowej.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
Żeby swobodnie mogły przejść obok siebie dwie osoby, minimalna szerokość biegu schodów powinna wynosić 110 cm.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek SternickiGłębokość stopni schodów wynosi minimum 25 cm. Schody będą wygodne, jeśli stopnie będą miały głębokość 29-30 cm.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
Wygodna wysokość stopni schodów wynosi mniej niż 19 cm – najlepiej 15-17 cm.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek SternickiBalustrada zapewniająca bezpieczne korzystanie ze schodów mierzona do wierzchu poręczy nie powinna być niższa niż 90 cm.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
Bezpieczne są schody wyposażone w nosek – stopnica w stosunku do płaszczyzny podstopnicy powinna być wysunięta co najmniej o 3 cm.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek SternickiJeśli umieszczamy schody pod skośną płaszczyzną dachu, odległość stopni od dachu nie powinna być mniejsza niż 205 cm.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
W jednym biegu schody nie powinny mieć więcej niż 17 stopni. Lepsze i wygodniejsze do pokonania są schody podzielone na kilka biegów.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty