Czy wymieniać stare rury?


W domu z końca lat 80. chcę wymienić kocioł gazowy i grzejniki. Wodę do grzejników doprowadzają stare, grube stalowe rury. Ich średnica zewnętrzna wynosi 35 mm; są w środku zakamienione. Czy chcąc wymienić kocioł i grzejniki, powinienem wymienić również rury? Jeżeli tak, to jak to zrobić, aby nie „rozwiercać” całego domu?

Właściwie sam Pan sobie odpowiedział na to pytanie. Skoro rury są zakamienione, pozostawienie ich i połączenie z nowymi grzejnikami i nowym kotłem zniweczy oczekiwany efekt modernizacji instalacji, również estetyczny.
Najlepiej więc byłoby je usunąć. Jeśli są schowane w ścianach, można je tam po prostu zostawić i nową instalację poprowadzić po wierzchu, wykuwając otwory jedynie w miejscach przejścia przez stropy i ściany. Cienkie rurki, na przykład miedziane, z pewnością da się tak poprowadzić, by nie zeszpeciły zanadto pomieszczeń.
Jeżeli stare rury są ułożone w bruzdach, lepiej je usunąć i w ich miejscu ułożyć nowe.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty