Czym wyczyścić dachówkę cementową?

Sześć lat temu, remontując dach, zmieniałem pokrycie na dachówkę cementową. Od jakiegoś czasu na dachówkach są widoczne zabrudzenia - cały dach pokrył się nalotem. Jak go usunąć?

Czyszczenie można rozpocząć od umycia dachówek czystą wodą pod ciśnieniem, warto wtedy wypożyczyć urządzenie czyszczące (na przykład firmy Kärcher). Jeśli to nie wystarcza, należy użyć odpowiedniego środka chemicznego. Przede wszystkim trzeba określić, czym pobrudzone są dachówki. Czarny nalot jest prawdopodobnie osadem z sadzy, kurzu, olejów lub spalin.
Nalot w kolorze zielonym to najprawdopodobniej mchy, porosty lub glony – pojawiają się często od strony północnej. Znając rodzaj zanieczyszczenia, można już kupić preparat czyszczący. Na rynku jest wiele środków czyszczących, które przeznaczone są do usuwania tego typu nalotów. Najważniejsze jest dobranie środka do rodzaju podłoża.
Mchy, porosty lub glony z dachówek cementowych można usunąć między innymi preparatami: Spezial-Algen und Moosent-ferner (Ultrament), Losonit (Coverax) lub Shiemmelstop (Ispo). 
Czarne naloty z sadzy, kurzu, olejów itp. usuniemy, stosując na przykład Covexan (Coverax) albo Fassadenrainiger A0 (Ispo).

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty