Czym zasłonić kasetę rolety?

W naszym domu mamy okna plastikowe z roletami osadzonymi w ich świetle - kaseta rolety nie wystaje na zewnątrz, jest zintegrowana z oknem. Po ociepleniu ścian 5-centymetrowym styropianem i otynkowaniu, kasety są niewidoczne z zewnątrz. Mamy natomiast problem z zamaskowaniem ich od środka. Jak je wkomponować w wystrój pomieszczenia?

O ile osłonięcie skrzynek rolet od zewnątrz styropianem nie powoduje żadnych ograniczeń w prawidłowym działaniu rolety, to osłonięcie ich od środka nie byłoby korzystne. Do kaset musi być dostęp choćby po to, żeby móc konserwować mechanizm nawijający roletę. Jeśli wykańczając ściany płytami gipsowo-kartonowymi, ułoży się je także na skrzynkach, trzeba się liczyć z koniecznością ich demontażu w razie awarii lub konserwacji rolety. Po usunięciu usterki, połączenia wokół ponownie zamontowanej płyty trzeba zaszpachlować i pomalować. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się osłonięcie skrzynki firanami lub zasłonami. Sprawi to na pewno najmniej kłopotów.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty