Dlaczego wiśnia nie owocuje?


Mam w ogrodzie wiśnię, która co roku obficie kwitnie, ale potem dojrzewa na niej niewiele owoców. Co może być tego przyczyną?

Wiśnia nie owocuje prawdopodobnie dlatego, że kwiaty nie zostały właściwie zapylone. Niektóre odmiany są obcopylne, co oznacza, że owoce zawiązują się wtedy, gdy kwiaty zostały zapylone pyłkiem innej odmiany wiśni. Jeśli w pobliżu nie ma takiej, drzewo, choć pięknie kwitnie, rodzi bardzo mało owoców. Niestety, nie wszystkie odmiany wiśni są dla siebie równie dobrym zapylaczem. Jeżeli więc nie wiadomo, jaka odmiana rośnie w ogrodzie, trudno będzie określić, jaką najlepiej posadzić w sąsiedztwie.
Zasada krzyżowego zapylenia obowiązuje także wśród innych gatunków drzew owocowych. Kupując je, trzeba się więc dowiedzieć od sprzedawcy, jakie odmiany najlepiej sadzić obok siebie, lub kupować odmiany samopylne, które rodzą dorodne owoce po zapyleniu własnym pyłkiem.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty