Dwa kominki w jednym domu


Planuję budowę domu o powierzchni użytkowej około 150 m², z poddaszem użytkowym. W pokoju dziennym na parterze zamierzam postawić kominek z rozprowadzaniem ciepła. Czy mogę zainstalować drugi kominek w sypialni na poddaszu, w tym samym pionie, aby także rozprowadzać z niego ciepło?

Można ustawić kominki jeden nad drugim, ale każdy z nich i tak musi mieć osobny kanał dymowy. Przewody powietrzne do rozprowadzania ciepła mogą być wspólne dla obu kominków, trzeba je tylko odpowiednio połączyć. Jeśli przepływ gorącego powietrza będzie wymuszony wentylatorem, ustawienie kominków względem siebie może być dowolne, nie muszą koniecznie stać bezpośrednio jeden nad drugim.
O ile więc z technicznego punktu widzenia rozwiązanie nie budzi wątpliwości, o tyle sam pomysł zainstalowania dwóch kominków w jednym domu – tak. Do ogrzania domu o powierzchni 150 m² wystarczy bowiem z powodzeniem jeden wkład kominkowy. Dwa urządzenia niepotrzebnie komplikują tylko instalację DGP.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty