Elektronarzędzia warto zacząć kompletować przed budową domu.

Odpowiednie elektronarzędzia warto zacząć kompletować przed budową domu. Okażą się one niezbędne przy wznoszeniu ścian, budowie więźby dachowej, ocieplaniu domu, pracach instalacyjnych i wykończeniowych. Później przydadzą się podczas urządzania wnętrz, w trakcie prac ogrodowych i przy dokonywaniu napraw i remontów. Sprawią też wiele radości wszystkim, którzy lubią spędzać wolny czas przy majsterkowaniu.


Autor: AEG

Autor: AEG

Na uwięzi lub z akumulatorem


Większość elektronarzędzi dla amatorów sprzedawana jest w dwóch wersjach: sieciowej – urządzenie trzeba podłączać do gniazda z prądem, i akumulatorowej – sprzęt zaopatrzony jest w niezależne źródło zasilania (akumulator). Narzędzia czerpiące energię elektryczną z sieci mają zazwyczaj lepsze parametry. Sprzedawane są z kablem standardowym – 1,5-metrowym – lub dłuższym, 4-metrowym. Niektóre firmy oferują elektronarzędzia z odczepianym przewodem. Można je wówczas szybko zmieniać podczas pracy, podłączając do jednego przewodu. Elektronarzędzia akumulatorowe charakteryzują się zazwyczaj mniejszą mocą, są wolniejsze i mogą pracować tylko do czasu, aż nie rozładuje się akumulator. Wówczas trzeba zrobić przerwę na jego ładowanie. Narzędzia te mają jednak tę przewagę nad sieciowymi, że można pracować za ich pomocą w miejscach trudno dostępnych i oddalonych od gniazd. W przypadku elektronarzędzi do cięcia duże znaczenie ma też bezpieczeństwo pracy. Narzędziem sieciowym można niechcący przeciąć kabel zasilający. Gdy używamy narzędzi akumulatorowych, nic takiego nam nie grozi.Autor: BLACK & DECKER

Autor: BLACK & DECKER

Kupić, nie kupić...

Elektronarzędzia, zwłaszcza te najwyższej jakości, są drogie. Oczywiście warto zainwestować i mieć niezbędny zestaw zawsze pod ręką. Zdarza się jednak, że któreś z nich potrzebne jest tylko na dzień lub dwa. Wówczas lepiej skorzystać z oferty firm wypożyczających sprzęt budowlany. Po wpłaceniu kaucji można wynająć od nich urządzenie na parę dni. Wadą jest jednak to, że elektronarzędzia z wypożyczalni są zazwyczaj mocno wyeksploatowane.

Pojedynczo lub w zestawie

Narzędzia sprzedawane są przeważnie w kartonowym opakowaniu wraz z podstawowymi elementami wyposażenia. Można jednak kupić większe zestawy zapakowane w plastikową walizkę, w której w komplecie oprócz narzędzia jest niezbędny osprzęt, na przykład zestaw wierteł, tarcz szlifierskich, brzeszczotów.
Zestawy mogą też zawierać po kilka narzędzi lub jedno narzędzie z kilkoma podzespołami do różnych zastosowań (na przykład jeden korpus z silnikiem i końcówki do wkręcania, wiercenia, szlifowania i cięcia).
Komplety takie pojawiają się na rynku najczęściej podczas okresowej promocji danego narzędzia.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi