Glina na piasku. Ogród


Mam piaszczystą działkę, na której gleba bardzo szybko przesycha. Zanim posadzę rośliny, chciałbym ją ulepszyć. Czy dobrze zrobię, jeśli rozsypię na niej warstwę gliny (około 20 cm), a na nią warstwę humusu?

Glina rzeczywiście poprawia właściwości piaszczystej gleby, jednak rozłożenie jej warstwą na działce nie jest najlepszym rozwiązaniem. Powstanie nieprzepuszczalne podłoże, na którym po deszczu lub obfitym podlewaniu będzie się gromadziła woda (czysta glina używana bywa do uszczelniania zbiorników wodnych). Dlatego, aby polepszyć piaszczystą glebę, należy po rozplantowaniu gliny (wystarczy warstwa 5-7 cm) bardzo dokładnie wymieszać ją z ziemią w ogrodzie. Dopiero później można rozłożyć humus.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty