Hydrofor z kotłem pod jednym dachem

Wykonawcy instalacji wodnej w moim domu chcą zainstalować w jednym pomieszczeniu gazowy kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem i hydrofor. Czy tak można? Jeśli tak, to czy muszą być spełnione jakieś specjalne wymagania dotyczące pomieszczenia, w którym zamontowane będą te dwa urządzenia?

W przepisach nie ma żadnych przeciwwskazań do zainstalowania kotła i zestawu hydroforowego w tym samym pomieszczeniu. Ważne jest, by miejsce, w którym umieszczone będą te dwa urządzenia, spełniało odpowiednie wymagania. Na przykład: jeśli pomieszczenie, w którym ma być zainstalowany kocioł gazowy, musi mieć kubaturę nie mniejszą niż 8 m3 , a pomieszczenie, w którym chcemy zainstalować tradycyjny zestaw hydroforowy, wymaga 11 m3 kubatury, to pomieszczenie, w którym będą oba te urządzenia, nie powinno mieć mniej niż 11 m3. Podobne analizy należy przeprowadzić dla wszystkich elementów wyposażenia pomieszczenia: wentylacji, instalacji elektrycznej, instalacji grzewczej, kanalizacji itd.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty