Ile styropianu?Ocieplanie

Chcę remontować 13-letni dom wybudowany z pustaków Alfa. Ściany mają grubość 49 cm i są zimne, więc będę je docieplał. Czy starczy, jeśli od zewnątrz nakleję 5 cm styropianu? Jak wykończyć elewację?

Mur grubości 49 cm z pustaków Alfa rzeczywiście wymaga docieplenia, ma bowiem współczynnik przenikania ciepła U = 1,1 W/(K·m2). Jednak 5-centymetrowa warstwa styropianu jest zbyt cienka. Jeśli ściany poddaje się termomodernizacji, po dociepleniu powinny one mieć U mniejsze niż 0,3. Dlatego zamiast 5 cm styropianu proponujemy ułożenie warstwy 12-centymetrowej (zapewni to U = 0,28 W/(K·m2). Ocieplenie od zewnątrz można zrobić metodą lekką: mokrą lub suchą. W metodzie lekkiej mokrej naklejone na ścianę płyty styropianowe wykańcza się tynkiem cienkowarstwowym. Natomiast w metodzie lekkiej suchej dom ociepla się bez wykonywania prac mokrych. Izolacje termiczną układa się między nabitymi na ścianę elementami rusztu, do którego mocuje się oblicówkę: drewnianą, winylową (siding), rzadziej aluminiową bądź stalową.


Układ warstw ocieplenia w metodzie lekkiej mokrej.
Autor: Marek Sternicki , Agnieszka Sternicka
Ocieplanie metodą lekką suchą.
Autor: Marek Sternicki , Agnieszka Sternicka

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty