Inspektor nadzoru na budowie


Przygotowuję się do budowy domu. Większość formalności mam już załatwionych. Szukam teraz inspektora nadzoru. Chciałbym się dowiedzieć, na jakich etapach powinien się pojawiać na budowie.
Inspektor nadzoru musi ocenić nie tylko wykonanie poszczególnych fragmentów domu, ale także prace, które w trakcie budowy zostaną zakryte. Powinien się więc zjawić na budowie, aby sprawdzić:
- wykopy przygotowane do betonowania fundamentów,
- zbrojenie podłużne ław fundamentowych,
- izolacje przeciwwilgociowe, poziomą i pionową, ścian fundamentowych,
- podłogę na gruncie i jej izolacje – termiczną i przeciwwilgociową,
- ściany do poziomu pierwszego stropu ze szczególnym uwzględnieniem ocieplenia nadproży,
- stemplowanie i deskowanie stropów, zbrojenie belek, słupów, stropów i schodów przed betonowaniem,
- ocieplenie dachu ze szczególnym uwzględnieniem układu warstw chroniących izolację przed zawilgoceniem, rodzajów folii i sposobu ich ułożenia,
- osadzenie okien i drzwi zewnętrznych,
- drożność przewodów wentylacyjnych i kominów, szczelność instalacji.
To do niego należy dbanie o dobrą jakość wykonanych prac, a także wyłapywanie wszelkich błędów i niedociągnięć podczas budowy domu. Już na etapie podpisywania umowy trzeba ustalić, jak często inspektor nadzoru będzie bywał na budowie i jakie etapy będzie kontrolował.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty