Instalacje między legarami


Czy 10-centymetrowe legary będą dobrym podkładem drewnianej podłogi z desek? Między nimi mają być ułożone instalacje: wodna, kanalizacyjna i centralnego odkurzania.

Tak, ich wysokość będzie wystarczająca. Średnica przewodów instalacyjnych układanych w przestrzeni podpodłogowej zwykle nie przekracza 5 cm. Nawet jeśli rury trzeba będzie ocieplić lub wygłuszyć, to i tak miejsca będzie dość. Co prawda piony kanalizacyjne i przyłącze do WC mają średnicę 11 cm, ale tych rur praktycznie nie prowadzi się w poziomie.
Pewien kłopot mogą za to sprawić długie podejścia kanalizacyjne, które wymagają zachowania spadku 2%. Układanie przewodów prostopadle do legarów też nie będzie kłopotliwe, ponieważ legary można rozsunąć na kilka centymetrów lub wyciąć w nich odpowiedni otwór (w dowolnym miejscu). Trzeba jedynie uważać, żeby w trakcie przybijania desek podłogowych nie przedziurawić rur wykonanych z tworzyw sztucznych.
Różne sposoby przeprowadzenia rur przez legary.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty