Izolacja stropu drewnianego

Właśnie rozpoczynam gruntowny remont mojego domu. Chcę między innymi ocieplić drewniany strop między piętrem a nieocieplonym poddaszem. Jak to zrobić?

Najlepiej zabrać się do prac od strony poddasza. Wtedy nie trzeba będzie demontować sufitu w pomieszczeniach mieszkalnych i remont nie będzie tak uciążliwy dla mieszkańców.
Najpierw trzeba zdjąć deski podłogowe na poddaszu i usunąć warstwę gliny, a następnie zdemontować deski stropowe. Na deskach sufitowych trzeba ułożyć paroizolację i wywinąć ją na belki nośne. Tak ułożona paroizolacja będzie chroniła ocieplenie przed zawilgoceniem. Dopiero na niej można ułożyć warstwę wełny mineralnej aż do poziomu, na którym znajdowały się deski stropowe. Warto je zamontować z powrotem, ponieważ usztywniają one strop. Najlepiej układać je z niewielkimi przerwami - umożliwi to swobodny przepływ powietrza i wydostawanie się ewentualnej wilgoci. W miejscu, gdzie była wcześniej glina, można ułożyć dodatkową warstwę wełny. Strop będzie cieplejszy. Na koniec układa się deski podłogowe - także z niewielkimi szparami.
Strop drewniany przed ociepleniem...
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki


...i po ociepleniu.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty