Jak doczyścić dachówki?

Dach mojego domu pokryty jest brązowymi dachówkami cementowymi. Dekarz przycinał chyba dachówki na dachu, bo wokół kosza osiadł jasny pył, który - mimo że już padał deszcz - nie spłukuje się i nadal szpeci dach. Jak pozbyć się pyłu? Czy można zmyć go wodą pod dużym ciśnieniem?

Do odczyszczenia dachówek lepiej nie używać detergentów ani twardych szczotek. Mogłyby one spowodować trwałe uszkodzenie powłoki ochronnej, jaka znajduje się na dachówkach. Mycie dachu wodą pod wysokim ciśnieniem może być "niebezpieczne" dla warstw, które znajdują się pod dachówkami. Woda może dostać się do izolacji termicznej, a przez nią do wnętrza domu. Najlepiej cierpliwie poczekać, aż szpecący nalot zniknie pod działaniem deszczu i wiatru. Niestety może to trwać nawet pół roku.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty