Jak ocieplić dach, gdy poddasze jest nieużytkowe

Buduję dom parterowy i właśnie skończyłem stan surowy. Konstrukcja dachu wykonana jest z dźwigarów kratowych, na których chcę ułożyć folię dachową, a potem dachówki cementowe na łatach i kontrłatach. Chcę porządnie ocieplić połacie dachu, a wiem, że nie jest to łatwe. Jak to zrobić? Jaką dać grubość wełny?

W domu, którego poddasze jest nieużytkowe - nie ociepla się połaci dachu, tylko strop poddasza. Budowa samego dachu jest więc o wiele prostsza niż ocieplonego. W stropie układa się około 20 cm wełny (nie mniej niż 15, ale nie warto dawać więcej niż 25 cm). Mniej problemów jest też z wentylacją. W tym wypadku wystarczy bowiem zadbać o dobrą wentylację poddasza, a nie samego dachu, jak w wersji ocieplonej, co jest znacznie trudniejsze do wykonania.W domu z poddaszem nieużytkowym ociepla się strop poddasza i wentyluje całą przestrzeń poddasza.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty