Jak podłączyć kompakt. Montaż miski ustępowej.

Proste prace instalacyjne w domu możemy wykonać bez pomocy fachowca. W łazience, do której wcześniej doprowadzono instalację wodną i kanalizacyjną z powodzeniem możemy samodzielnie zamontować kompakt.
Miska ustępowa zintegrowana ze zbiornikiem spłukującym zwana jest kompaktem. Podejście kanalizacyjne w naszej ścianie znajduje się na osi sedesu, wybraliśmy więc miskę z podejściem poziomym, czyli typ poznański. 

Potrzebne materiały [zł]:- kompakt (ze śrubami) 270
- deska sedesowa 30
- elastyczny wężyk 10
- przegubowa rura z tworzywa sztucznego 80

Potrzebne narzędzia:
- wiertarka
- klucz francuski
- wkrętak
- młotek
- ołówek lub markerPrace rozpoczynamy od przymocowania zbiornika spłukującego do miski ustępowej. Między zbiornikiem a miską układamy gumową uszczelkę.
Autor: Krzysztof Zasuwik
Zbiornik z dwóch stron przykręcamy do miski ustępowej za pomocą śrub z nakrętkami. Trzeba przy tym uważać, aby uszczelka była starannie ułożona.
Autor: Krzysztof Zasuwik
Tak przygotowany kompakt ustawiamy w zaplanowanym miejscu. Ołówkiem lub markerem zaznaczamy te miejsca, w których do podłogi mają być przytwierdzone śruby.
Autor: Krzysztof ZasuwikOdstawiamy kompakt na bok. W podłodze, w zaznaczonych miejscach, wiercimy otwory i wkładamy w nie plastikowe kołki rozporowe.
Autor: Krzysztof Zasuwik
Ustawiamy miskę nad wywierconymi otworami i podłączamy ją do kanalizacji za pomocą przegubowej rury z tworzywa sztucznego.
Autor: Krzysztof Zasuwik
W otwory w misce wkładamy białe plastikowe podkładki i małym kluczem francuskim przykręcamy śruby mocujące miskę do podłogi.
Autor: Krzysztof ZasuwikElastycznym wężykiem łączymy zbiornik spłukujący z umieszczonym w ścianie przewodem doprowadzającym wodę.
Autor: Krzysztof Zasuwik
Teraz mocujemy do miski ustępowej deskę sedesową. W otwory wykonane w desce wkładamy plastikowe bolce, które...
Autor: Krzysztof Zasuwik
...zaciskamy od spodu specjalnymi zatrzaskami. Deska jest przymocowana do miski ustępowej, a jednocześnie możemy ją swobodnie podnosić i opuszczać.
Autor: Krzysztof Zasuwik

Wybierając miejsce na miskę ustępową, pamiętaj, że...
- między miską ustępową a ścianami łazienki, a także umywalką, wanną, brodzikiem, pralką, powinien być zachowany odstęp co najmniej 20 cm; między miską ustępową a bidetem – 30 cm;
- do odcinka przewodu kanalizacyjnego, łączącego miskę ustępową z pionem, nie powinny być podłączone odpływy z innych urządzeń sanitarnych (umywalki, wanny, brodzika);
- odpływ z miski ustępowej powinien być podłączony do pionu poniżej wszystkich innych odpływów na danej kondygnacji;
- odległość miski ustępowej od pionu nie powinna być większa niż metr.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi