Jak poprawić nierówny fundament?

Za namową znajomego postanowiłem wykonać fundamenty bez deskowania. Ułożyłem mieszankę betonową bezpośrednio na wykopie. Po związaniu betonu okazało się, że powstała ława w jednej części jest o 10 cm niższa niż w pozostałej. Jak można to naprawić?

Jedyne, co można zrobić w tej sytuacji, to ułożyć na istniejącej ławie fundamentowej jeszcze jedną, wyrównującą warstwę betonu. W tym celu najpierw trzeba skuć kilkumilimetrową warstwę wierzchnią już ułożonego betonu, a następnie całą powierzchnię oczyścić i zmoczyć wodą. Dodatkowa warstwa betonu nie powinna być cieńsza niż 5 cm, bo mogłaby popękać. Najlepiej zatem wyznaczyć poziom, do którego będą podwyższone fundamenty: w najniższym punkcie o 15 cm, a obecnie w najwyższym – o 5 cm.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty