Jaki tynk na bloczki gipsowe?

Wybudowałem dom z bloczków gipsowych. Murarz przekonał mnie, że należy wykonać bardzo mocny tynk. Zrobił więc obrzutkę z zaprawy cementowej, a dopiero potem ułożył tynk cementowo-wapienny. Po krótkim czasie tynk zaczął pękać na spoinach między bloczkami, a teraz odchodzi od muru. Gdzie został popełniony błąd i jak go naprawić?

Bardzo mocny tynk nie zawsze znaczy dobry. Zaprawa z dużą ilością cementu jest co prawda bardzo wytrzymała, ale znacznie kurczy się podczas wiązania i wysychania. To dlatego tynk pęka i mocna zaprawa odrywa się od słabszego podłoża.   
Niestety tynku nie uda się naprawić. Należy go skuć i w jego miejsce wykonać tynk gipsowy. Wykonanie tynku gipsowego przy odrobinie wprawy nie jest trudne. Na rynku dostępne są doskonałej jakości suche mieszanki i gotowe masy gipsowe do wykonywania warstw podkładowych i wykończeniowych tynku.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty