Jakie rośliny posadzić po zachodniej stronie domu,

Jakie rośliny posadzić po zachodniej stronie domu, by go zdobiły (jest to frontowa strona budynku), ale jednocześnie, aby nie zasłaniały okien niskiego parteru? Gleba w ogrodzie jest ciężka i słabo przepuszczalna.

Po zachodniej stronie budynku warunki świetlne są dobre dla większości roślin.
Ponieważ gleba w ogrodzie jest ciężka i słabo przepuszczalna, przed posadzeniem roślin warto ją ulepszyć, dodając na przykład kompostu zmieszanego z piaskiem w proporcji 2:1.
Należy je rozłożyć na powierzchni gleby około 10-centymetrową warstwą i mieszać tak długo, aż barwa gleby stanie się mniej więcej jednolita.
Natomiast jeśli jest kłopot z nadmiarem wody – grunt w ogrodzie należy zdrenować.
Żeby nie zasłonić okien niskiego parteru, najlepiej posadzić byliny. W ciężkiej glebie dobrze rosną: bergenia sercowata, houtunia sercowata, języczka pomarańczowa, kosaciec żółty, pełnik europejski, pierwiosnek różowy i wyniosły, wiązówka błotna, zimowit jesienny, złocień wielki.
Obok nich można posadzić niskie krzewy, na przykład migdałek trójklapowy i ostrokrzew kolczasty.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty