Kocioł pod stromym dachem

Chciałbym zainstalować wiszący kocioł gazowy na poddaszu, które ma w najwyższym miejscu 3 m wysokości, natomiast w najniższym tylko 0,9 m. Wiem, że minimalna wysokość pomieszczenia, w którym można zainstalować kocioł gazowy, wynosi 2,2 m. Czy mimo to na moim poddaszu można zainstalować wiszący kocioł gazowy? 

W pomieszczeniach z pochyłymi sufitami przestrzeń, w której będzie zainstalowany kocioł gazowy, musi mieć wysokość powyżej 1,9 m, przy czym średnia wysokość tej przestrzeni nie może być mniejsza niż 2,2 m.
Na opisanym strychu średnia wysokość pomieszczenia wyniesie: H = (1,9 + 3,0) / 2 = 2,55 m. Część poddasza o wysokości mniejszej niż 1,9 m należy potraktować jako przestrzeń pomocniczą. Nie trzeba koniecznie oddzielać jej ściankami działowymi, ale nie należy jej także wliczać w kubaturę pomieszczenia, która zgodnie z przepisami nie może być mniejsza niż 8 m3. Nie wolno też zapomnieć o przewodzie spalinowym oraz wentylacji nawiewnej i wywiewnej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty