Nieodpowietrzana kanalizacja


Odziedziczyłem stary dom. Są w nim dwa piony kanalizacyjne bez odpowietrzenia. Odpowietrzenie jest przy szambie i wszędzie są syfony. Odkąd na dworze zrobiło się zimno, strasznie śmierdzi z kanalizacji. Czy dlatego, że piony nie wychodzą nad dach?

Odpowietrzenie, a właściwie napowietrzenie pionu kanalizacyjnego, może być zrobione przy użyciu tak zwanego zaworu napowietrzającego. Montuje się go nad najwyższym przyborem sanitarnym podłączonym do danego pionu. Wylot (wlot) zaworu może się znajdować w pomieszczeniu (na przykład łazience) lub nad nim, na przykład na strychu. Zadaniem zaworu jest wpuszczanie do pionu powietrza, aby nie powstawało w nim podciśnienie. Przepuszcza on powietrze tylko w jedną stronę, a więc nie ma niebezpieczeństwa wydostawania się przez niego nieprzyjemnych zapachów. Pomimo wyposażenia pionów w zawory napowietrzające przynajmniej jeden w całej instalacji musi być wyprowadzony ponad dach i zakończony wywiewką. W przeciwnym razie wentylacja kanalizacji nie będzie skuteczna.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty