Niesprawna wentylacja na poddaszu


Mam problem z wentylacją grawitacyjną na poddaszu użytkowym, gdzie nie ma murowanych kanałów wentylacyjnych tylko kratki w suficie podłączone rurą typu spiro do kominków wentylacyjnych w dachu. Jednak powietrze, zamiast być wywiewane z pomieszczeń, jest tą drogą nawiewane do wnętrza. Czy ocieplenie tych rur na strychu zmieni kierunek ciągu?

Ocieplenie rur na strychu (części, która znajduje się powyżej przestrzeni użytkowej) jest wskazane i może poprawić sytuację, ale nie gwarantuje trwałej zmiany kierunku ciągu. Jednym z powodów nawiewania powietrza do pomieszczeń, oprócz jego szybkiego wychładzania się w zimnych kanałach, może być zbyt mała długość przewodów wentylacyjnych. Aby wentylacja grawitacyjna miała szansę działać sprawnie, długość przewodu, którym ma być usuwane powietrze, mierzona od wlotu kratki wentylacyjnej w pomieszczeniu do wylotu ponad dachem nie może być mniejsza niż 2 m. W przypadku kanałów prowadzonych z pomieszczeń na górnej kondygnacji ten warunek często nie jest spełniony. Innym niezbędnym warunkiem jest doprowadzenie dostatecznej ilości świeżego powietrza do pomieszczeń. Jeśli dom ma nowe, a więc szczelne okna, dopływ powietrza powinien się odbywać przez nawiewniki (instalowane w oknach albo w ścianie) lub przynajmniej rozszczelnienia w oknach, choć te ostatnie nie zawsze są wystarczające. (md) 

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty