Ogrzewanie ażurowych schodów


Chciałbym zainstalować ogrzewanie przeciwoblodzeniowe na ażurowych lastrykowych schodach, zbytnio ich nie niszcząc. Poprowadzę kable grzejne w stalowych rurkach ułożonych na obramowaniu stopni. Czy to będzie dobre rozwiązanie?

Zaproponowane rozwiązanie to zmarnowanie pieniędzy. Jeśli kable grzejne mają chronić schody przed oblodzeniem, muszą być rozłożone równomiernie na całej powierzchni każdego stopnia. Ogrzewanie ułożone tylko wokół stopni nie wystarczy, bo kable grzewcze nie osiągają wysokiej temperatury i w ten sposób na pewno nie ogrzeją całej powierzchni stopnia. Aby system funkcjonował poprawnie, trzeba skuć warstwę lastryka, ułożyć kabel zgodnie z zaleceniami producenta i pokryć go warstwą betonu grubości od 3 do 5 cm. Należy się tylko upewnić, czy dodatkowa warstwa betonu nie spowoduje zbytniego obciążenia konstrukcji schodów.
Jeśli schody są ażurowe, to od spodu są narażone na działanie niskiej temperatury. Należy je dodatkowo zaizolować od dołu wełną mineralną (10 cm). W przeciwnym razie koszt eksploatacji instalacji przeciwoblodzeniowej będzie znacznie większy.Aby kable grzewcze skutecznie ogrzewały stopnie, muszą być rónomiernie i dość gęsto rozłożone na ich powierzchni.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty