Papa pod gont bitumiczny


Pokrycie dachu w moim domu będzie stanowił gont bitumiczny. Jako poszycie zastosowałem płyty OSB. Jaką papę podkładową mam ułożyć? Jeden z wykonawców twierdzi, że wystarczy zwykła papa na osnowie z tektury za około 1,5 zł/m2, natomiast drugi uważa, że musi to być papa na osnowie z włókna szklanego za około 4 zł/m2. Mówi, że w przeciwnym razie mogą się pojawić pęcherze i przez to dach będzie nierówny. Kto ma rację? Nie chodzi tylko o koszty. Chcę mieć równe i trwałe pokrycie na wiele lat.

Drugi z wykonawców ma rację. Teoretycznie pokrycie z gontu bitumicznego jest na tyle szczelne, że można by nie stosować papy podkładowej. Jednak wielu producentów zaleca jej użycie na dachach o skomplikowanych kształtach, w domach usytuowanych w strefie występowania silnego wiatru (nad morzem i w górach) i na dachach o niewielkim kącie nachylenia (poniżej 20°). Należy wtedy zastosować asfaltową papę podkładową na osnowie z włókna szklanego i z posypką talkową, która będzie stanowić warstwę poślizgową (rozdzielającą) dla właściwego pokrycia.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty