Paroizolacja tylko w pomieszczeniach wilgotnych?


Ocieplam poddasze wełną mineralną. Producent zaleca stosowanie paroizolacji tylko w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak kuchnia czy łazienka. Znajomi doradzają mi jednak, abym także w pozostałych pomieszczeniach ułożył folię. Zaznaczam, że we wszystkich pomieszczeniach mam wentylację grawitacyjną.

Paroizolację należy stosować we wszystkich pomieszczeniach ocieplanych wełną mineralną. W materiale tym właściwą funkcję izolacyjną pełni nieruchome i suche powietrze znajdujące się pomiędzy włóknami, a nie bazalt czy szkło, z których są one wykonane.
Jeśli przestrzeń tę wypełni para wodna, a następnie wykropli się woda to oczywiście nie będzie to miało szkodliwego wpływu na hydrofobizowane włókna wełny, ale izolacyjność termiczna maty lub płyty znacznie się obniży.
Właściwości izolacyjne wody są około 25 razy gorsze od powietrza. Dlatego paroizolację trzeba układać nie tylko w połaci dachu, jeśli poddasze jest użytkowe; dotyczy to również ścian szkieletowych, ocieplanych stropów drewnianych czy ścian działowych gipsowo-kartonowych wygradzających tak zwane pomieszczenia mokre. Paroizolacji nie stosuje się w przypadku ścian murowanych ocieplanych od zewnątrz wełną mineralną.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty