Po co kocioł i podgrzewacz?

W projekcie domu parterowego o powierzchni 150 m2, który zamierzam wybudować, do przygotowania ciepłej wody użytkowej do dwóch łazienek i kuchni przewidziano dwa urządzenia – przepływowy podgrzewacz gazowy zainstalowany w łazience i dostarczający do niej wodę oraz do kuchni i gazowy kocioł dwufunkcyjny zaopatrujący w wodę drugą łazienkę i obsługujący centralne ogrzewanie. Czy rzeczywiście potrzebne są aż dwa oddzielne urządzenia?

Rzeczywiście, rzadko w jednym domu instaluje się dwa osobne urządzenia do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Zwykle jest to albo kocioł dwufunkcyjny, albo jednofunkcyjny z zasobnikiem.
Ponieważ w opisanym domu są dwie łazienki, kocioł dwufunkcyjny nie zapewniłby dostatecznego komfortu korzystania z ciepłej wody, zwłaszcza jeśli odległość między łazienkami jest znaczna. Stąd zapewne oddzielny podgrzewacz w jednej z łazienek.
Lepszy byłby kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem (co najmniej 120-litrowy), ale takiego rozwiązania nie wybrano prawdopodobnie ze względu na brak miejsca. Kocioł taki instaluje się zwykle w oddzielnym pomieszczeniu (technicznym, gospodarczym), bo wraz z zasobnikiem zajmuje zbyt dużo miejsca, by zmieścić się w kuchni lub łazience.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty