Podłoga na podłogowym

Producenci elektrycznych mat podłogowych uważają, że na ogrzewanej nimi podłodze można ułożyć parkiet lub panele. Czy na wodnym ogrzewaniu podłogowym można również ułożyć drewnianą posadzkę?

Zasady układania posadzki na ogrzewaniu podłogowym, zarówno elektrycznym, jak i wodnym, są podobne. Najlepiej, gdy posadzka jest kamienna lub ceramiczna, bo taka dobrze przewodzi ciepło, więc efektywność ogrzewania będzie największa.
Nie jest prawdą, że na ogrzewaniu wodnym nie wolno układać drewnianej podłogi. Trzeba jednak mieć świadomość, że drewno jest dobrym izolatorem i że „pracuje”, czyli rozszerza się i kurczy pod wpływem zmian temperatury (wilgotności). Z tego powodu na podłodze z ogrzewaniem podłogowym (wodnym lub elektrycznym) nie powinno się układać parkietu o grubości większej niż 22 mm. Lepiej zamiast klepki wybrać mozaikę, która ma mniejszą grubość i jest zrobiona z niewielkich elementów. Jeśli się skurczą, powstaną między nimi węższe, a więc mniej widoczne szczeliny. Jeżeli zdecydujemy się na panele, wybierzmy takie, które mają oznaczenie producenta świadczące o tym, że można je układać na ogrzewaniu podłogowym, lub przynajmniej zapytajmy o to sprzedawcę.
Podobne zastrzeżenie dotyczy klejów i lakierów. Pierwsze powinny być odporne na działanie wysokiej temperatury, drugie nie mogą powodować bocznego sklejania poszczególnych elementów podłogi uniemożliwiającego jej pracę pod wpływem zmian temperatury.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty