Silikon uniwersalny do łazienki?

Po uszczelnianiu okien zostało mi trochę silikonu uniwersalnego. Zastanawiam się, czy mogę go użyć do wypełnienia szczeliny między umywalką a ścianą w łazience?

Tego typu silikony mają rzeczywiście szerokie zastosowanie, ale do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jakim jest łazienka, lepiej ich nie stosować. Nie zawierają one środków grzybobójczych, więc szybko na powierzchni spoiny pojawiłaby się pleśń. Warto natomiast kupić specjalnie do tego przeznaczony silikon sanitarny.
Sprzedawane są tak jak uniwersalne w kartuszach 300 i 310 ml i mają do nich zbliżone ceny (na przykład Silikon Sanitarny – Lakma – 7,90 zł, Silikit 6 zł, Ceresit CS 25 – 16-18,50 zł, zależnie od koloru, Atlas Silton S – 13-18 zł, zależnie od koloru, silikon sanitarny Den Braven biały – 13,90 zł). Do niewielkich prac można kupić silikon w tubce – 80 ml, a nawet 20 ml.
Rozpoczęty silikon uniwersalny można przechowywać przez dłuższy czas. Jeśli nie ma nakrętki, trzeba umieścić w otworze zapałkę lub kawałek drutu – wtedy nie zaschnie przy ujściu i przy następnych pracach swobodnie wydostanie się z kartusza.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi