Sposób na szybką kąpiel. Wybieramy kabiny prysznicowe


Idealnie nadają się nie tylko do małych łazienek, w których nie mieści się wanna, ale i do dużych – gdzie obok niej są miejscem na szybką i wygodną kąpiel. Chętnie korzystają z nich młodzi, którym wiecznie brak czasu, a także osoby starsze, którym łatwiej wejść do kabiny niż do wanny.
Czy kabina prysznicowa to brodzik wraz z zamontowanym na nim parawanem, czyli drzwiami i ściankami stałymi? Czy też sam parawan, do którego można dokupić brodzik o różnej głębokości i z różnych materiałów lub zamontować go bezpośrednio na podłodze? Zdania producentów na ten temat są podzielone.
Zanim więc zdecydujesz się wydać nierzadko sporą kwotę na kupno kabiny, dowiedz się dokładnie, co otrzymasz w zamian.

W rogu, przy ścianie, we wnęce...

Narożne. Cieszą się największą popularnością, bo najłatwiej znaleźć na nie miejsce w łazience. Ich oferta jest najbogatsza. Są modele o podstawie w kształtcie kwadratu, ćwiartki koła (półokrągłe), pięciokąta (pentagonalne), prostokąta, sześciokąta albo innej nieregularnej figury.W małych łazienkach zwykle instaluje się zajmujące najmniej miejsca kabiny narożne.
Autor: Andrzej Szandomirski
Oprócz najpopularniejszych – kwadratowych lub w kształcie ćwiartki koła – można kupić brodziki pięciokątne...
Autor: DUSCHOLUX
...bądź w innej nieregularnej formie.
Autor: DUSCHOLUX

Przyścienne. Większa część ich obudowy jest wykonana ze szkła lub z tworzywa – ściana jest tylko jej niewielkim fragmentem i na niej montuje się zwykle baterię ze słuchawką prysznicową. Podstawa może mieć kształt prostokąta lub półokręgu. Na kabinę przyścienną potrzeba więcej miejsca niż na narożną.

Kabinę przyścienną ustawia się przy prostej ścianie, na której zazwyczaj montuje się baterię.
Autor: Michał Glinicki , Jacek Kucharczyk

Wolno stojące. Doskonale nadają się do salonów kąpielowych i dużych łazienek. Można je zamontować w dowolnym miejscu, ale najlepiej jak najbliżej odpływu. Zwykle mają podstawę koła.

Wnękowe. Na kabinę wnękową wykorzystuje się zwykle naturalną wnękę w łazience. Wystarczy jedynie zamontować do niej drzwi. Czasem specjalnie buduje się dodatkową ściankę (lub ścianki), by utworzyć wnękę na kabinę.

Specjalnie zbudowana wnęka na kabinę podzieliła łazienkę na przestrzenie o różnych funkcjach.
Autor: Michał Glinicki , Jacek Kucharczyk

Oprócz tradycyjnych kabin w sprzedaży są dostępne również nietypowe modele, na przykład z ukośnie ściętymi ściankami – przeznaczone do łazienek na poddaszu.

Ważne wymiary

Bardzo istotne jest dopasowanie wymiarów kabiny do potrzeb. Jeśli będzie zbyt mała, korzystanie z niej będzie niewygodne.
Najpopularniejsze są kabiny o wymiarach 80 x 80 cm i 90 x 90 cm. Są też modele przeznaczone do małych łazienek o ściankach szerokości 70 cm.
W dużych kabinach o wymiarach 100 x 100 cm często oprócz tradycyjnego prysznica montuje się również systemy do hydromasażu.
Kabiny mają najczęściej wysokość 175 lub 185 cm, ale są również wyższe – nawet 195-centymetrowe. Pamiętajmy o tym, że jest to wysokość samego parawanu. Do tego trzeba jeszcze dodać wysokość brodzika, która może wynosić od kilku do blisko 30 cm, chyba że parawan jest ustawiony bezpośrednio na podłodze.

Szkło kontra tworzywo

Ścianki kabiny prysznicowej są wypełnione taflami szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego (polistyrenu).
Szkło używane do produkcji kabin jest bezpieczne. Nawet jeśli się rozbije, to na małe kawałeczki o zaokrąglonych brzegach. Nie ma obawy, że kogoś pokaleczy.
Szkło jest trwałe, nie rysuje się, trudno je uszkodzić. Może być pokryte powłoką ułatwiającą spływanie wody i zapobiegającą tworzeniu się smug albo odkładaniu się osadu z wody. Jest jednak droższe i cięższe niż tworzywo sztuczne.


Tak zachowuje się woda na szklanych powierzchniach ścian kabiny: na tradycyjnej...
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
...na pokrytej specjalną powłoką zapobiegającą osadzaniu się brudu i kamienia.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Polistyren jest miękki, więc łatwiej go zarysować, a gdy się połamie, ma ostre kanty.
Producenci oferują tafle gładkie, z nadrukiem lub tłoczonym wzorem, przezroczyste lub matowe (transparentne), bezbarwne lub kolorowe. Mogą być płaskie lub profilowane (gięte).
Na ściankach z nadrukiem lub tłoczeniem osad z wody jest mniej widoczny.
Aby utrzymać kabinę w idealnym stanie, powinno się po każdej kąpieli wycierać jej ścianki do sucha. Najprościej zrobić to za pomocą gumowej ściągaczki do mycia szyb. Nie wolno używać ziarnistych środków czyszczących (mleczek, proszków) ani rozpuszczalników zawierających aceton lub benzynę. Zabrudzone profile należy przecierać miękką szmatką lub gąbką nasączonymi delikatnymi preparatami myjącymi.


Tłoczenia i nadruki na ściankach kabiny są nie tylko ozdobą...
Autor: KORALLE
...ale sprawiają, że nie widać na nich smug pozostawionych przez wodę.
Autor: KORALLE
Autor: KORALLE

Autor: KORALLE

Profile i zawiasy
Profile. W większości kabin szklane lub plastikowe tafle oprawione są w metalowe (zwykle aluminiowe) lub plastikowe profile. Najczęściej są one lakierowane proszkowo lub chromowane. Najpopularniejsze są profile białe, ale niektórzy producenci mają w ofercie profile w ponad 20 kolorach. Profile mogą być płaskie lub zaokrąglone.
W niektórych modelach kabin możliwa jest regulacja profili przylegających do ścian łazienki i w ten sposób niwelowanie krzywizny ścian. 

Zawiasy. Mogą być – podobnie jak profile – lakierowane lub chromowane. W droższych modelach kabin stosuje się nowoczesne zawiasy unoszące drzwi podczas otwierania. Dzięki nim podczas zamykania drzwi samoczynnie się domykają i uszczelniają.

Gwarancja szczelności

Kabina prysznicowa musi być szczelna, począwszy od miejsc styku z brodzikiem i ścianami, przez połączenia profili z szybami, skończywszy na drzwiach.
W komplecie z kabiną można kupić listwy uszczelniające pionowe i poziome z okapnikiem odprowadzającym do brodzika wodę ściekającą z szyb. Uszczelki mogą być też zamocowane między ścianką stałą a skrzydłem drzwi przesuwnych.
Szczelność połączenia profili i szyb, a w niektórych kabinach również drzwi, zapewniają uszczelki silikonowe.
W większości kabin drzwi zamykają się za pomocą listwy magnetycznej.

Bateria, panel... i radio
W kabinie prysznicowej można zamontować tradycyjną baterię naścienną z rączką natryskową albo system podtynkowy. W drugim wypadku na ścianie kabiny widoczne są tylko wylewka i pokrętła do wody, a cały mechanizm jest ukryty w ścianie. Bateria podtynkowa zajmuje mniej miejsca w kabinie niż tradycyjna, ale jest znacznie droższa.
W większych kabinach często instaluje się panele prysznicowe wyposażone w kilka dysz masujących, a także półeczki, na których można ustawiać szampony i żele do kąpieli. Czasem montuje się również oświetlenie i radio.
Planując miejsce na kabinę w łazience, trzeba pamiętać o tym, że odległość odpływu brodzika od pionu (czyli tak zwane podejście kanalizacyjne) nie powinno być dłuższe niż 3 m. Rurę kanalizacyjną trzeba ułożyć z 2-procentowym spadkiem.

Kupujemy kabinę

Przed zakupem dobrze jest obejrzeć kabinę od środka, a jeśli to możliwe – nawet do niej wejść i sprawdzić, czy można się w niej swobodnie poruszać. Jeśli nie, lepiej poszukać kabiny o innym kształcie lub – w miarę możliwości – większej. Koniecznie trzeba sprawdzić, jak się otwierają drzwi, zwłaszcza gdy w łazience jest niewiele miejsca.
Jeżeli kupujemy kabinę bez brodzika, trzeba się upewnić, że będzie pasowała do wybranego modelu brodzika, szczególnie gdy jest innej firmy.
Kabinę można zamontować samodzielnie. Dobrze jest przy tym posługiwać się instrukcją montażu sporządzoną przez producenta. Wielu wyposaża kabiny własnej produkcji w takie instrukcje, nierzadko bardzo precyzyjne.
Doprowadzenie wody i montaż baterii oraz instalację odpływu lepiej zlecić hydraulikowi. Naprawa ewentualnych usterek po zamontowaniu kabiny może być sporym kłopotem.
Kupując kabinę, dobrze jest też sprawdzić, na jak długo i na jakie elementy producent udziela gwarancji oraz czy i jak długo można będzie dokupić części zamienne do kabiny. Niektóre firmy mimo stale zmieniającej się oferty gwarantują nawet kilkuletnią dostępność części zamiennych.

Szerokie wejście

Drzwi przesuwne (rozsuwane). Doskonale nadają się do małych łazienek, bo nie wymagają wolnej przestrzeni przed kabiną prysznicową. Ścianki kabiny sąsiadujące ze ścianą łazienki są zamocowane na stałe, a drzwi przesuwają się na rolkach lub prowadnicach i gdy są otwarte, chowają się za nie. Prowadnica może być tylko jedna – górna – lub mogą być dwie – dolna i górna. Drzwi są jedno- lub dwuelementowe – zwykle im mają więcej elementów, tym szerzej się otwierają. Mogą się otwierać na jedną stronę (jednoskrzydłowe) lub na dwie (dwuskrzydłowe). Drzwi przesuwne w niektórych modelach kabin dają się odczepiać od prowadnic i odchylać. To ułatwia czyszczenie wnętrza kabiny.


Kabina z drzwiami przesuwnymi jednoskrzydłowymi.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
Kabiny z drzwiami przesuwnymi dwuskrzydłowymi.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Drzwi na zawiasach (skrzydłowe). Można przez nie wygodnie wchodzić do kabiny, ale wymagają wolnej przestrzeni przed nią, aby dało się je otworzyć. W niektórych modelach otwierają się również do wewnątrz i wtedy brak miejsca przed kabiną nie jest przeszkodą. Mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe.Kabina narożna z drzwiami uchylnymi jednoskrzydłowymi.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
Kabina wnękowa z drzwiami uchylnymi.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
Kabina półokrągła z drzwiami uchylnymi dwuskrzydłowymi.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Drzwi wahadłowe. Obracają się wokół osi pionowej. Aby je otworzyć, potrzeba dużo miejsca przed kabiną i wewnątrz niej. Nadają się tylko do dużych brodzików.

Kabina wnękowa z drzwiami o przesuniętej osi obrotu.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Drzwi harmonijkowe. Są zbudowane z kilku części, które po otwarciu składają się po jednej stronie wejścia do kabiny i nie zajmują wiele miejsca. Nie wymagają prowadnic nad krawędziami brodzika, są więc łatwe do zamontowania.

Kabina z drzwiami harmonijkowymi.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Na dnie kabiny

Montowanie kabin bezpośrednio na wyłożonej terakotą podłodze jest ostatnio bardzo modne, jednak nadal częściej ustawia się je na brodziku. Można go kupić w komplecie z kabiną lub osobno, ale wtedy najlepiej tej samej firmy co kabinę.
Koniecznie trzeba się upewnić, że oba te elementy będą do siebie pasowały. Jeśli mają zaokrąglone lub nietypowe kształty, mogą mieć różny promień krzywizny.
Najpłytsze brodziki mają głębokość (odległość od górnej krawędzi do dna brodzika) 5 cm, najgłębsze – ponad 20 cm. Mogą mieć antypoślizowe dno.
Stalowe pokryte emalią są najtańsze i dość lekkie, ale zimne w dotyku i dostępne zwykle tylko w białym kolorze.
Akrylowe dzięki bogatej ofercie kształtów i kolorów są najpopularniejsze. Niewiele ważą, więc łatwo je transportować i zamontować. Ich powierzchnia jest przyjemnie ciepła w dotyku.
Brodziki z ceramiki lub marmuru są zdecydowanie droższe od akrylowych i stalowych i zapewne dlatego mało popularne.

Wybierając brodzik, pamiętajmy o tym, że musi zmieścić się pod nim syfon, który zapobiega przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do łazienki. Jeśli chcemy, aby brodzik nie był zbyt wysoki i wygodnie się do niego wchodziło, trzeba podczas wykonywania instalacji kanalizacyjnej wpuścić syfon w podłogę.
Brodzik można obudować płytkami lub kupić do niego gotową obudowę.

Od natrysku do aromaterapii

Kabina prysznicowa – oczywiście nie ta zwykła, ale specjalna – może pełnić wiele dodatkowych funkcji. Można wziąć w niej zwykłą kąpiel, ale także skorzystać z hydromasażu, łaźni parowej, biczy wodnych, a nawet aromaterapii, światło-terapii i sauny. Kilka programów masażu, dysze z możliwością regulacji kąta i siły strumienia wody, dysze do masażu poszczególnych części ciała, elektronicznie ustawiany czas i temperatura kąpieli, radio czy sterowanie strumieniem i temperaturą wody za pomocą pilota to tylko niektóre atrakcje kąpieli w takiej kabinie.
Kabiny hydromasażowo-parowe są dostępne w wersjach jedno-, dwu-, a także kilkuosobowej. Ich ceny zaczynają się od 10 tys. zł. Na najdroższe trzeba wydać tyle, ile na samochód średniej klasy.


Autor: POOLSPA

Kabiny prysznicowe

Do jednej kabiny prysznicowej można zazwyczaj dobrać kilka rodzajów brodzików: płytsze, głębsze, z różnych materiałów, w różnych kolorach. Brodzik może być innej firmy niż kabina. Dlatego ceny kabin podane przez producentów nie obejmują brodzików.

do 1000 zł

ATUT firmy KOŁO


Autor: KOŁO

Półokrągła z dwiema stałymi ściankami.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm.
Drzwi ze szkła giętego, przesuwne, na kółkach (bardzo ciche i lekkie otwieranie i zamykanie). Regulacja na profilach ściennych umożliwia niwelowanie krzywizny ścian łazienki.
Profile: aluminiowe,  białe.
Wypełnienie: szkło hartowane ze wzorem w kwadraty. 
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: 930 zł.

AQUA firmy AQUAFORM


Autor: AQUAFORM

Półokrągła z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 80 x 80 x 180 cm lub 90 x 90 x 180 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne, na łożyskowanych i wahadłowych rolkach (ciche otwieranie i zamykanie).
Profile: ze stopu aluminium zabezpieczonego powłoką gwarantującą trwałość i szczelność, białe. Profile wyrównujące ułatwiają montaż kabiny do ścian, które nie są idealnie proste. Wypełnienie: szkło bezpieczne, wzór w kratkę.
Zamknięcie drzwi: listwa magnetyczna.
Cena: 927 zł (80 x 80 cm) lub 962 zł (90 x 90 cm).
Inne: wypełnienie – szkło przejrzyste, wzór w kratkę, bąbelki lub tafle polistyrenowe.

ROMA firmy CERSANIT


Autor: CERSANIT

Półokrągła z dwiema stałymi ściankami.
Wymiary: 80 x 80 x 175 cm lub 90 x 90 x 175 cm.
Drzwi przesuwne.
Profile: ze stopu aluminium, lakierowane proszkowo w celu zabezpieczenia przed korozją, białe. Wypełnienie: szkło transparentne. 
Zamknięcie drzwi: uszczelnienie magnetyczne.
Cena: 748 zł (80 x 80 cm) lub 780 zł (90 x 90 cm).
Inne: wypełnienie – tafle z płyt polistyrenowych (wzór AQUA) o grubości 1,8 mm lub tafle szkła hartowanego malowanego (Fale) lub ornamentowego o grubości od 3 mm.

BIANCA firmy CERSANIT


Autor: CERSANIT

Kwadratowa z dwiema stałymi ściankami.
Wymiary: 80 x 80 x 175 cm lub 90 x 90 x 175 cm.
Drzwi przesuwne.
Profile: ze stopu aluminium, białe.
Wypełnienie: szkło malowane.
Zamknięcie drzwi: na zakładkę.
Cena: 484 zł (80 x 80 cm) lub 523 zł (90 x 90 cm).
Inne: wypełnienie – tafle płyt polistyrenowych (wzór AQUA)o grubości 1,8 mm lub tafle szkła hartowanego malowanego (Fale) lub ornamentowego o grubości od 3 mm.

APOLLO firmy KABI


Autor: KABI

Kwadratowa, narożna z dwiema stałymi ściankami.
Wymiary: 70 x 70 x 185 cm, 80 x 80 x 185 cm lub 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe, przesuwne, na łożyskowanych rolkach, zamocowane w górnej części, z możliwością regulacji.
Profile: ze stopu aluminium pokryte farbą proszkową, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane proste o grubości 3-4 mm.
Zamknięcie drzwi: uszczelki magnetyczne.
Cena: 835 zł (70 x 70 cm), 856 zł (80 x 80 cm) lub 910 zł (90 x 90 cm).
Inne: kolor profili – chrom mat – dopłata 10%, wypełnienie – polistyren o grubości 2,2 mm (70 x 70 cm – 803 zł, 80 x 80 cm – 813 zł, 90 x 90 cm – 835 zł), wzór woda. Obowiązuje cena katalogowa bez dopłaty za wzór szkła.

KP-S CLASSIC firmy SANPLAST


Autor: SANPLAST

Półokrągła z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne, suwaki umieszczone w dolnym i górnym profilu.
Profile: aluminiowe, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane ze wzorem.
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: 754 zł.
Inne: wymiary 80 x 80 x 185 cm, profile w siedmiu kolorach, wypełnienie: dwa wzory.

ARKADIA firmy POOLSPA


Autor: POOLSPA

Narożna kwadratowa, czteroczęściowa. Wymiary: 80 x 80 x 185 cm lub 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne, zamontowane na trwałych prowadnicach.
Profile: aluminiowe, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane o grubości 3,1 mm.
Ścianki od wewnątrz kabiny pokryte specjalną substancją utrudniającą osadzanie się brudu oraz powstawanie zacieków.
Zamknięcie drzwi: listwa magnetyczna.
Cena: 928 zł (80 x 80 cm) lub 950 zł (90 x 90 cm).

KNsII-r-S firmy SANPLAST


Autor: SANPLAST

Narożna z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne, na rolkach.
Profile: aluminiowe, białe. 
Wypełnienie: szkło hartowane ze wzorem. Zastosowanie suwaka do odpinania drzwi ułatwia utrzymanie kabiny w czystości.
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: 534 zł.
Inne: wymiary 90 x 90 x 185 cm, profile w siedmiu kolorach, wypełnienie: dwa wzory.

od 1000 do 3000 zł
AKORD Swing firmy KOŁO


Autor: KOŁO

Półokrągła z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi podwójne, skrzydłowe, ze szkła giętego, otwierane na zewnątrz i do wewnątrz, zamontowane na zawiasach unoszących je podczas otwierania (samoczynne domykanie
i uszczelnianie).
Profile: aluminiowe, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste.
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: 1477 zł.
Inne: wypełnienie – wzór Crepi, wymiary – 80 x 80 cm.

SupraTop firmy KORALLE


Autor: KORALLE

Kwadratowa, narożna ze ścianką boczną.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm.
Drzwi dwuelementowe, wahadłowe.
Profile: aluminiowe, srebrne satynowe.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste.
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: 2739 zł.
Inne: 17 kolorów profili, wypełnienie – dwa rodzaje szkła (przezroczyste i ze wzorem kropelkowym), powłoka GlasPlus (ułatwiająca utrzymanie kabiny w czystości).

DUSCHOsmart firmy DUSCHOLUX


Autor: DUSCHOLUX

Półokrągła z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 80 x 80 x 180 cm lub 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi przesuwne.
Profile: aluminiowe, srebrne matowe.
Wypełnienie: szkło hartowane przejrzyste, na życzenie powłoka CLEARtec (ułatwiająca utrzymanie kabiny w czystości i zmniejszająca osadzanie się kamienia).
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: 2752 zł (80 x 80 cm).
Inne: kolor profili – biały.

GSDPS firmy RAVAK


Autor: RAVAK

Narożna kwadratowa z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 80 x 80 x 190 cm.
Drzwi jednoskrzydłowe.
Zawiasy i uchwyty: chromowane.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste (ścianki stałe o grubości 8 mm, drzwi – 6 mm). Szkło zabezpieczone powłoką Ravak Anticalc przed trwałym osadzaniem się zanieczyszczeń. Zamknięcie drzwi: przezroczysta listwa magnetyczna.
Cena: 2700 zł.
Inne: wymiary – 90 x 90 cm, 100 x 100 cm.

GLASS 5 firmy AQUAFORM


Autor: AQUAFORM

Półokrągła z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm lub 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe, uchylne, wyposażone w specjalny system unoszący je podczas otwierania (system doszczelnia kabinę i ułatwia otwieranie drzwi).
Profile: ze stopu aluminium zabezpieczonego powłoką gwarantującą trwałość i szczelność, kolor – chrom. Profile wyrównujące ułatwiają montaż kabiny do ścian, które nie są idealnie proste. Wsporniki zapewniają stabilność kabiny.
Wypełnienie: szkło przezroczyste.
Zamknięcie drzwi: listwa magnetyczna.
Cena: 1551 zł (80 x 80 cm), 1605 zł (90 x 90 cm).
Inne: powłoka DP (zabezpieczająca przed osadzaniem się kamienia i brudu), kolor profili – biały.

IWONplus firmy KABI


Autor: KABI

Półokrągła z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm lub 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe, uchylne.
Wypełnienie: szkło hartowane proste o grubości 8 mm (element stały) i 6 mm (element uchylny).
Zawiasy i uchwyty: chromowane.
Zamknięcie drzwi: uszczelki magnetyczne, listwy uszczelniające pionowe i poziome z okapnikiem.
Cena: 2729 zł (80 x 80 cm) lub 2782 zł (90 x 90 cm).
Inne: wzór szkła bezbarwny, grafit – bez dopłaty.

KP2-PRII/EX-S firmy SANPLAST


Autor: SANPLAST

Półokrągła z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe uchylne.
Profile: aluminiowe, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste.
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna. Dodatkowo kabina wyposażona jest we wsporniki stabilizujące ścianki stałe. Przestrzeń między dolną krawędzią szyby a brodzikiem uszczelniono poziomą uszczelką z pionową płetwą oraz okapnikiem odprowadzającym do brodzika ściekającą z szyb wodę.
Cena: 2549 zł.
Inne: wymiary – 100 x 100 x 185 cm, profile w 11 kolorach.

FAMINA firmy POOLSPAAutor: POOLSPA

Narożna półokrągła, czteroczęściowa.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm lub 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi przesuwne, zamontowane na trwałych prowadnicach.
Profile: aluminiowe, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane o grubości 3,1 mm. Ścianki od wewnątrz kabiny pokryte specjalną substancją utrudniającą osadzanie się brudu oraz powstawanie zacieków.
Zamknięcie drzwi: listwa magnetyczna.
Cena: 1395 zł (80 x 80 cm) lub 1459 zł (90 x 90 cm).

PABLO II plus firmy KABI


Autor: KABI

Narożna, półokrągła.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm. 
Drzwi dwuskrzydłowe, przesuwne. Rolki łożyskowe i zaczepy dolne montowane bezpośrednio w tafli szkła w systemie bezprofilowym.
Profile: aluminiowe, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane bezpieczne (część stała 5 mm, część przesuwna – 6 mm). Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: 1551 zł.
Inne: kolor chrom mat – dopłata 10%, wzór szkła grafit, mrożony – bez dopłaty.

SEDINA 90 firmy POOLSPA


Autor: POOLSPA

Narożna, półokrągła, sześcioczęściowa.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm.
Drzwi rozsuwane trzyskrzydłowe, przesuwne.
Profile: aluminiowe, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane o grubości 3,1 mm pokryte od wewnątrz substancją utrudniającą osadzanie się brudu, osadu oraz powstawanie zacieków.
Zamknięcie drzwi: listwa magnetyczna.
Cena: 1135 zł.

ponad 3000 zł

BELLAvita firmy DUSCHOLUX


Autor: DUSCHOLUX

Kwadratowa lub prostokątna z dwiema ściankami stałymi.
Wymiary: 90-140 x 90 x 200 cm.
Drzwi przesuwne, przymocowane do górnego profilu.
Profile: aluminiowe, srebrne błyszczące.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste, na życzenie powłoka CLEARtec (ułatwiająca utrzymanie kabiny w czystości i zmniejszająca osadzanie się kamienia).
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: od 3820 zł (zależnie od wymiarów kabiny i koloru profili).
Inne: kolor profili – biały.

VarioPlus firmy KORALLE


Autor: KORALLE

Półokrągła, trzyelementowa.
Wymiary: 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi jednoelementowe skrzydłowe, ze szkła giętego, otwierane na zewnątrz. Mogą otwierać się z prawej lub lewej strony.
Profile: aluminiowe, białe.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste.
Zamknięcie drzwi: uszczelka magnetyczna.
Cena: 4600 zł.
Inne: profile w 20 kolorach, wypełnienie – dwa rodzaje szkła giętego (przezroczyste i ze wzorem kropelkowym), powłoka GlasPlus (ułatwiająca utrzymanie kabiny w czystości).

KARELIA firmy POOLSPA


Autor: POOLSPA

Narożna kwadratowa, dwuczęściowa.
Wymiary: 80 x 80 x 185 cm lub 90 x 90 x 185 cm.
Drzwi zamontowane na zawiasach.
Profile: aluminiowe, kolor biały lub chrom.
Wypełnienie: szkło hartowane o grubości 6 mm.
Zamknięcie drzwi: listwa magnetyczna.
Cena: 3098 zł (80 x 80 cm) lub 3205 zł (90 x 90 cm).
Inne: kolor profili – biały.

GSKK3 firmy RAVAK


Autor: RAVAK

Półokrągła.
Wymiary: 90 x 90 x 190 cm.
Drzwi uchylne, otwierane z lewej i z prawej strony.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste o grubości 8 mm, drzwi 6 mm. Szkło zabezpieczone powłoką Ravak Anticalc, która chroni przed trwałym osadzaniem się zanieczyszczeń.
Zawiasy i uchwyty: kolor chrom.
Zamknięcie drzwi: przezroczysta listwa magnetyczna.
Cena: 3400 zł.
Inne: wymiary – 80 x 80 cm i 100 x 100 cm.

HUPPE CREATION Designer Jette Joop firmy HUPPE


Autor: HUPPE

Półokrągła.
Wymiary: 90 x 90 x 190 cm.
Drzwi jednoskrzydłowe, uchylne.
Profile: aluminiowe, chromowane.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste lub matowe, z powłoką Anti-Plaque.
Zamknięcie drzwi: asymetryczne, na listwy magnetyczne.
Cena: od 17 714 zł.
W komplecie: zintegrowane ściany tylne ze szkła Anti-Plaque z instalacją wodną wraz z ośmioma dyszami bocznymi, panelem natryskowym z termostatem i zestawem natryskowym, brodzik z powierzchnią antypoślizgową, syfon.

HUPPE 1002 Designer Jette Joop firmy HUPPE

Autor: HUPPE

Półokrągła.
Wymiary: 80 x 80 x 190 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe, przesuwne.
Profile: aluminiowe, srebrne matowe.
Wypełnienie: szkło hartowane przezroczyste.
Zamknięcie drzwi: profile magnetyczne.
Cena: od 3128 zł.
Inne: wymiary – 90 x 90 cm i 100 x 100 cm, wypełnienie: szkło matowe, profile w sześciu kolorach.

Quartz Veranda firmy ROCA


Autor: ROCA

Narożna.
Wymiary: 100 x 100 x 185 cm.
Drzwi dwuskrzydłowe, uchylne.
Profile: aluminiowe lakierowane.
Wypełnienie: szkło hartowane.
Cena: 6847 zł.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi