Stara instalacja, nowy kocioł

W starej instalacji c.o. zasilanej kotłem gazowym, grawitacyjnej, otwartej, z żeliwnymi grzejnikami chcę jedynie wymienić kocioł. Nie stać mnie na całkowitą modernizację. Czy to możliwe?

Pewne zmiany w instalacji są potrzebne choćby po to, by nowy kocioł gazowy mógł pracować w warunkach, które gwarantują jego wieloletnią trwałość. Chodzi tu na przykład o zmianę systemu z grawitacyjnego na pompowy i „zamknięcie instalacji”, czyli zastąpienie starego otwartego naczynia wzbiorczego naczyniem przeponowym oraz likwidację sieci odpowietrzeń na rzecz odpowietrzników automatycznych montowanych na końcach pionów.
Kotły, zwłaszcza wiszące, są często fabrycznie wyposażone w pompę i naczynie wzbiorcze. Parametry pompy obiegowej będą zazwyczaj odpowiednie, ale naczynie wzbiorcze może się okazać zbyt małe dla instalacji z dużym zładem. Należy je wtedy zastąpić większym.
Konieczne jest również zamontowanie przed kotłem filtra, który będzie go chronił przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w instalacji.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi