Stara instalacja, nowy kocioł

W starej instalacji c.o. zasilanej kotłem gazowym, grawitacyjnej, otwartej, z żeliwnymi grzejnikami chcę jedynie wymienić kocioł. Nie stać mnie na całkowitą modernizację. Czy to możliwe?

Pewne zmiany w instalacji są potrzebne choćby po to, by nowy kocioł gazowy mógł pracować w warunkach, które gwarantują jego wieloletnią trwałość. Chodzi tu na przykład o zmianę systemu z grawitacyjnego na pompowy i „zamknięcie instalacji”, czyli zastąpienie starego otwartego naczynia wzbiorczego naczyniem przeponowym oraz likwidację sieci odpowietrzeń na rzecz odpowietrzników automatycznych montowanych na końcach pionów.
Kotły, zwłaszcza wiszące, są często fabrycznie wyposażone w pompę i naczynie wzbiorcze. Parametry pompy obiegowej będą zazwyczaj odpowiednie, ale naczynie wzbiorcze może się okazać zbyt małe dla instalacji z dużym zładem. Należy je wtedy zastąpić większym.
Konieczne jest również zamontowanie przed kotłem filtra, który będzie go chronił przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w instalacji.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty