Wnętrze z szafą. Wybieramy drzwi do szafy wnękowej. Inspiracje

Mogą być rozmaite. Z lustra, z szyby przezroczystej lub matowej, z płyty w okleinie drewnopodobnej, pokrytej naturalnym fornirem, obitej materiałem, laminowanej folią, malowanej lub lakierowanej. Oferta producentów jest bogata. Ważny jest też pomysł. Możemy kupić gotowy system drzwi przesuwnych i dobrać wypełnienie drzwi do wnętrza.
Bez ram. Zamykające szafę drzwi nie mają metalowych ram. Wyglądają jak fragment ściany. Drzwi takie – składane, z lustrami naklejonymi na stal – produkowane są w sześciu szerokościach i różnych wysokościach (standardowych i na zamówienie). Cena: drzwi o wymiarach 80 x 255 cm wraz z elementami mocującymi i montażem – 1403 zł.
Autor: KASTOL
Metalowo, ażurowo. Drzwi z perforowanej płyty HDF, dwustronnie laminowanej metalizującą folią. Błyszczą jakby były z metalu. Ich jasna, pastelowa szarość dobrze koresponduje z ciemniejszą o kilka tonów szarością ściany. Perforowaną płytę można dobrać do wystroju wnętrza. Tłem dla płyty może być szyba lub lustro, które dodatkowo chronią wnętrze przed kurzem. Cena: drzwi o wymiarach 80 x 253 cm z płyty perforowanej z elementami mocującymi i montażem – 595 zł.
Autor: Michał GlinickiW dwa kolory. Inny sposób na uniknięcie monotonnej, jednolitej płaszczyzny: drzwi z płyty MDF pokryte lakierem w dwóch kolorach.
Autor: RAUMPLUS
Barwy można dopasować do ścian, podłogi lub innych elementów wnętrza. Cena: drzwi o wymiarach 80 x 253 cm z elementami mocującymi i montażem – 1620 zł.
Autor: RAUMPLUSŚciana z drzwi. Szafy wypełniają ścianę sypialni. Z jednej strony drzwi wypełnienie stanowią lustra w metalowych ramach, z drugiej – płyty wiórowe w okleinie drewnopodobnej. Szafa sięga do wysokości otworu drzwiowego, a przestrzeń nad drzwiami wypełniają pawlacze. Cena: drzwi o wymiarach 60 x 270 cm, w ramach stalowych lakierowanych, z prowadnicami i montażem – z płyty w okleinie drewnopodobnej 305 zł, z lustra 372 zł.
Autor: Piotr Mastalerz
W dziurki. Wypełnienie drzwi z nielakierowanej płyty MDF z wykrojonymi małymi, okrągłymi dziurkami. Wycięte otworki wentylują wnętrze szafy, wyglądają jak ciemne kółka lub świecą, gdy w szafie zapali się światło. Drzwi zostały wykonane przez stolarza według projektu inwestora. Cena: płyta MDF grubości 19 mm – 59 zł/m².
Autor: Jacek KucharczykRatanowe sploty. Wypełnienie drzwi to laminowana płyta, na którą naklejony jest ratan. Ciepły kolor i naturalna faktura ratanu urozmaicają płaszczyznę drzwi. Stalowe, lakierowane ramy podkreślają go na tle ściany. Cena: drzwi w ramach stalowych o wymiarach 90 x 270 cm z elementami mocującymi i montażem – 744 zł.
Autor: Mariusz Bykowski
Na tapecie. Laminowane płyty pokryte tapetą. Wypełnienie takich drzwi możemy zaprojektować sami, wybierając odpowiednią tapetę, która pasuje do wnętrza. Cena: biała laminowana płyta – 120 zł/m², tapeta winylowa – od 30 zł/rolka.
Autor: Krzysztof ZasuwikW szachownicę. Wnękę zamykają drzwi przesuwne z matowego szkła. Aby urozmaicić monotonną płaszczyznę na szybę naklejono listwy meblowe w kolorze buku. Cena: drzwi 70 x 245 cm – 451 zł, listwa długości 250 cm – około 10 zł.
Autor: Krzysztof Zasuwik
Z pomysłem. Standardowy system indywidualnie wykorzystany. Wnętrze szafy zamyka płyta OSB w kątownikach z anodowanego aluminium. Płyta doskonale pasuje kolorystycznie do sosnowych desek podłogi. Malowniczo sprasowane wióry płyty kontrastują z gładką, błyszczącą powierzchnią lustra. Projekt architektów Aleksandry i Mikołaja Michulików. Cena: płyta o wymiarach 125 x 250 cm grubości 12 mm – 64 zł.
Autor: Hanna DługoszLustro na tle. Przesuwne drzwi do szafy mogą doskonale wpisywać się we wnękę pod skosem. Użycie dwóch materiałów – płyty laminowanej i lustra – urozmaica dużą płaszczyznę. Lustro ujęte w ramy gra rolę obrazu, odbijając fragment wnętrza. Cena: drzwi o wymiarach 60 x 270 cm, w ramach stalowych lakierowanych, z elementami mocującymi i montażem – z lustra srebrnego 344 zł, z płyty 368 zł.
Autor: Piotr Mastalerz
Na tapecie. Laminowane płyty pokryte tapetą. Wypełnienie takich drzwi możemy zaprojektować sami, wybierając odpowiednią tapetę, która pasuje do wnętrza. Cena: biała laminowana płyta – 120 zł/m², tapeta winylowa – od 30 zł/rolka.
Autor: Piotr Ligier , Krzysztof JabłonowskiPoziome podziały. Drzwi z płyty wiórowej, laminowanej okleiną w kolorze jabłoni. Dodatkowo przez ich środek biegnie pas mlecznej szyby. Aluminiowe listwy podkreślają poziome podziały. Maksymalna wysokość – 275 cm. Cena: drzwi o wymiarach 180 x 275 cm z elementami mocującymi i montażem – 1251 zł.
Autor: KOMANDOR
Pokryte tkaniną. Drzwi z płyty grubości 8 mm pokrywa gąbka, na niej napięta jest tkanina. Niezbyt gruba, bo drzwi nie mogą być grubsze niż 10 cm. Drzwi dostępne w szerokościach od 60 do 111 cm, standardowa wysokość wynosi 253 cm, na zamówienie nawet do 320 cm. Cena: drzwi o wymiarach 80 cm x 253 cm z elementami mocującymi i montażem – 615 zł. Można samemu dobrać materiał – cena naciągnięcia tkaniny 100 zł.
Autor: RAUMPLUSNa wesoło. Wzory materiałów dopasowane są do charakteru wnętrza. Materiał w kwiaty...
Autor: RAUMPLUS
...lub „w krowę” wprowadza wesoły nastrój. Śmiałe, mocne kolory pobudzają, przyciągają wzrok. Czy to drzwi do szafy, czy dekoracja wnętrza?
Autor: RAUMPLUSCzysta forma. Drzwi o regularnych podziałach z wypełnieniem z półprzezroczystego szkła. System podwieszany sprawia, że podłoga jest wolna, bez prowadnic. Niestandardowy system, niestety, sporo kosztuje. Cena: drzwi o wymiarach 90 x 260 cm – 3500 zł.
Autor: NEWES
Jak ze szkła. W metalowych ramach osadzono wypełnienie z poliwęglanu. Drzwi są lekkie i przezroczyste. Szafa podświetlona od środka fosforyzuje niczym świetlna instalacja. Cena: płyta z poliwęglanu jednokomorowego grubości 8 mm – 57,78 zł/m², 16 mm – 105,28 zł/m².
Autor: Juliusz Sokołowski 

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi