Zmiana kierownika budowy

Buduję dom systemem gospodarczym. Na razie zatrudniłem tylko ekipę do wybudowania stanu surowego otwartego. Jej szef jest równocześnie kierownikiem budowy. Czy musi on kierować budową do końca?

Niekoniecznie. Inwestor może zmienić kierownika budowy, również sam kierownik może się zrzec pełnienia tej funkcji. Oczywiście lepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie takiej osoby, która kierowałaby budową od początku do końca, a nie była związana jedynie z poszczególnymi wykonawcami. Dawałoby to większą gwarancję rzetelności kierownika i niezależność od wykonawców, ale nie jest to regułą.
W razie zmiany kierownika budowy trzeba pamiętać o zgłoszeniu tego w urzędzie (starostwie) i odnotowaniu w dzienniku budowy. W urzędzie należy też złożyć oświadczenie nowego kierownika o przejęciu funkcji oraz zaświadczenie o jego przynależności do izby samorządu zawodowego.

Podstawa prawna: art. 44 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. nr 207, poz. 2016 z późn. zm.)

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty