Czy łatwo regulować ogrzewanie podłogowe?

W części pomieszczeń chcę zainstalować ogrzewanie podłogowe. Słyszałem jednak, że jeśli zależy mi na tym, by niepotrzebnie nie ogrzewać domu podczas nieobecności domowników, a przy tym mieć ciepło zaraz po powrocie do domu, to powinienem raczej z podłogówki zrezygnować. Czy to prawda?

Ogrzewania podłogowe w porównaniu z nowoczesnymi ogrzewaniami grzejnikowymi cechuje znacznie większa bezwładność cieplna i mała dynamika procesu ogrzewania. 1 m2 ogrzewania podłogowego waży około 130 kg (z czego większą część stanowi beton), czyli w pomieszczeniu o powierzchni 20 m2 musi podgrzać się około 2,5 tony betonu. Taka podłoga wolno się nagrzewa, ale i wolno oddaje ciepło. Dlatego jest to ogrzewanie idealne do pomieszczeń, w których cały czas ktoś przebywa (na przykład starsza osoba lub dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły) i trzeba w nich utrzymywać temperaturę 20°C. Ale gdy chcemy dynamicznie zmieniać temperaturę w pomieszczeniach, ogrzewanie podłogowe nie jest najkorzystniejsze. Aby po wieczornej kąpieli stanąć na ciepłej podłodze w łazience, trzeba włączyć ogrzewanie kilka godzin wcześniej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty